Ученическата мобилност „Озеленете училището си“ по програма Erasmus+! (№ 2025-1-BG01-KA121-SCH-000336510)

Приключи ученическата мобилност „Озеленете училището си“ по програма Erasmus+!
(№ 2025-1-BG01-KA121-SCH-000336510)
В периода 31.10–15.11.2025 г. двадесет и осем ученици от СУ „Св. Климент Охридски“ бяха в гр. Неапол – Италия,като работиха върху екологичната устойчивост и „зелените умения“.
Учениците:
посетиха „зелени училища“ и наблюдаваха добри практики за управление на отпадъци и енергийна ефективност;
работиха с местни НПО и разработиха идеи за екологични инициативи;
⚡ участваха в симулации за намаляване на енергийното потребление;
създадоха мини градина и се включиха в практическо училищно озеленяване;
гледаха документални филми и дискутираха личния си принос към устойчивото развитие;
представиха свои планове за подобряване на училищната среда чрез зелени решения.
Мобилността разви у участниците екологично съзнание, екипна работа, комуникативни умения и увереност в международна среда. Те се завърнаха вдъхновени да прилагат наученото и да реализират нови зелени инициативи в нашето училище!
Ученическата мобилност „Озеленете училището си“ по програма Erasmus+! (№ 2025-1-BG01-KA121-SCH-000336510)
Към началото